Ako chrániť Váš vianočný strom od svojho domáceho Maznáčika?

Ľudia, ktorí chovajú mačiatka alebo psy vo svojich domoch, by si nemali kupovať len darčeky, keď sa blížia sviatky. Mali by ste tiež zabezpečiť, aby Vaši Miláčikovia nezničili slávnostnú dekoráciu.

Ako však môžeme účinne zabrániť tomu, aby Miláčikovia nezaútočili na vianočné ozdoby? Nižšie uvádzame niekoľko rád, ktoré majiteľom mačiek a psov môžu pomôcť prekonať vianočné obdobie bez akýchkoľvek nehôd.

Stabilný stojan na vianočný stromček

Čím bezpečnejší je stojan vianočného stromčeka, tým je pravdepodobnejšie, že naši Miláčikovia nebudú môcť spôsobiť nenapraviteľné škody. Vyberte si robustnejší a bezpečnejší podstavec, nie stojan s troma nohami, ktorý je labilný. Klasický, ktorého celý povrch je v kontakte s podlahou, je menej náchylný na prevrátenie.

Zafixujte vianočný stromček

Samotný pevný stojan nestačí, najmä ak sú naši domáci Miláčikovia zvedaví. Stromček by ste mali umiestniť na miesto, kde je menej pravdepodobné, že sa prevráti. Postavte ho do kúta miestnosti a ak je to možné, pripevnite nohy podstavca na naklonený, stabilný bod v byte alebo nábytku.

Ozdoby umiestnite čo najvyššie

Čím krehkejšia je ozdoba, tým bude žiariť krajšie. Čím krajšie niečo svieti/žiari, tým je istejšie, že vzbudí záujem nášho domáceho Maznáčika. Preto sa snažte umiestniť krehké ozdoby na najvyššiu možnú mieru, kde je menej pravdepodobné, že naše mačiatka sú za to ochotné vyliezť. Na dolné konáre sa odporúčame umiestniť ozdoby z dreva alebo plastu, ktoré nebudú zničené ani vtedy, ak ich Vaše Maznáčiky budú ťahať.

Dajte si pozor na horľavé predmety

Hoci sviečky a prskavky vyzerajú na vianočnom stromčeku veľmi pekne, snažte sa im vyhnúť sa. Taktiež sa neodporúča nechávať na konároch horiacu sviečku, ak sme v izbe, pretože svetlé ozdoby môžu fascinovať našich Miláčikov, ktorí v neočakávaných situáciách môžu rýchlejšie reagovať. Iba jeden náhly pohyb môže stačiť a vianočný strom spadne, v priebehu niekoľkých sekúnd sa môže začať šíriť oheň.

Odporúčame zabezpečiť hračky alebo škrabadlo pre svojho Miláčika, s ktorými sa môže hrať a sú skvelé proti nude.