Dôležitosť ochrany mačky aj počas chladnejších mesiacov

Chladnejšie zimné mesiace nie sú len záťažou pre naše telo, ale môžu byť aj záťažou pre mačky. Nemyslite si, že mačky dokážu tolerovať aj najchladnejšie počasie.

V tomto článku sme zhromaždili najdôležitejších tipov, ktoré pomôžu chrániť Vášho domáceho Maznáčika pred extrémnym chladom.

 

Lôžko na bezpečnú ochranu pred chladom

Hoci mačka pravdepodobne bude bojovať celé hodiny uprostred mínusov, jej malé telo sa môže po chvíli ochladiť. Z tohto dôvodu je potrebné zaistiť ochranné lôžko pred chladom. 

Ešte lepšie je, ak toto pohodlné  lôžko je blízko jedného z radiátorov. To umožňuje mačke prežiť mrazivé zimné mesiace bez problémov, aj keď je počasie skutočne drsné. 

Dostatok steliva pre mačky

Ak vonkajšia teplota klesne pod 10°C, nie je to príjemný zážitok, ani pre mačky. Takže nie je skutočne humánne ju prinútiť, aby vykonávala svoju „prácu” za takýchto extrémnych okolností.

Ak máte doma dostatok podstielky pre mačky, nemusí chodiť niekoľkokrát denne na sneh, blato a mráz. Samozrejme mačaciu toaletu budeme musieť vyčistiť my, ale ochrana nášho domáceho Maznáčika si môže vyžiadať takéto úsilie. Hlavne s ohľadom na skutočnosť, že v súčasnosti dostupné mačacie stelivá sa dajú pomerne ľahko čistiť.

Dôležitosť kvalitnej výživy

Keď sa blížia chladnejšie mesiace, určite zistíte, že chuť mačky sa zvyšuje. Cíti, že sa blíži zima, a preto sa snaží naplniť svoje telo čo najviac energiou.

Ako starostlivý chovateľ sa odporúča poskytnúť ešte výživnejšie krmivo, ktoré jej dodá potrebnú energiu. Či už ide o suché granule, konzervované krmivo alebo maškrty, kvalitné krmivo môže veľa prispieť k pohode Vašej mačky.

Je vhodné, aby ste tomu venovali pozornosť počas chladnejšieho obdobia, čo je pre telo zvýšené zaťaženie.

Konzultácia s veterinárom

Ak máte pocit, že je potrebné, zoberte Váš Maznáčik k veterinárovi. Po dôkladnom preskúmaní a niekoľkých užitočných pokynoch sa môžeme dobre pripraviť na chladnejšie obdobie.

Môže sa to tiež považovať za bežné preskúmanie, ktoré by sa malo vykonávať každý rok. Vďaka tejto kontroly sa môžeme vyhnúť ďalším problémom a venovať mačke potrebnú starostlivosť. Väčšina veterinárov je dobre pripravený na zimné nebezpečenstvá pre mačky, takže je pravdepodobné, že Vám poskytne užitočné informácie.

Viac pozorností

Nakoniec sme nechali snáď najdôležitejší aspekt. Aj keď si malé domáce zviera zaslúži pozornosť počas celého roka, v chladnejších mesiacoch sa oplatí stať sa ešte starostlivejším majiteľom.

Ak si nevšimneme menšie alebo väčšie problémy, bude to mať negatívny vplyv na zdravie Vašej mačky. Problém sa stáva veľmi rýchlo.

Preto by sme mali počas zimného obdobia mačke venovať osobitnú pozornosť a toľko lásky, koľko len môžeme.