Krmivo, ktoré zabezpečuje zdravý vývoj nášho psa

Kvalitné krmivo má tiež veľký význam v živote nášho psa, čo je predpokladom pre jeho optimálny vývoj. Ak premýšľame o zmene potravy, môžeme sa pohybovať len na vyššej  úrovni kvality a je dôležité, aby sme nevymenili krmivo z jedného dňa  na druhý. Na zmenu chutí treba postupne navykať psa, preto na začiatku zmiešajte nové granule s obvyklými, a týždenne zvyšujte pomer nového krmiva v celkovej strave. 

Prispôsobia sa k nám z hľadiska potravy

Prvý rok je rozhodujúci pre psov v ich živote, takže v tomto štádiu neustále pozorujte príjem zdravej výživy v primeranom množstve. Aby ste ich mohli zabezpečiť, nezabudnite si vybrať z prémiového repertoáru krmiva, ktoré obsahujú ideálne množstvo antioxidantov a vitamínov nevyhnutných pre rast spolu s najdôležitejšími makroživinami. V podstate psy sú mäsožravce, takže je dôležité mať dostatok mäsa v ich strave, a okrem toho nezabudnite na iné zdroje bielkovín (napr. vajce).

Ich slepé črevo je viac vyvinuté, ich črevné pasáže sú dlhšie ako priemerne u zvierat, ktoré sa kŕmia iba mäsom. Preto by mala obsahovať ich strava aj potraviny rastlinného pôvodu, napríklad vo forme zeleniny a obilnín. Ak vyberieme krmivo s optimálnym zložením, nemusíme venovať zvláštnu pozornosť na výživové doplnky. Zároveň tieto krmivá vieme ľahko a rýchlo pripraviť.

Pri výbere si dajme pozor na bielkoviny

Prehliadaním ponuky, cena by nemala byť primárnym rozhodovacím kritériom, ale mali by sme zvážiť kvalitu výrobkov. Pri ich konzumovaní náš Maznáčik získa všetky potrebné živiny, ktoré sú nevyhnutné pre jeho rast. Pri študovaní obsahu bielkovín sa nezamerajte na jeden typ, zvážte ten typ bielkoviny, ktorý určuje absorpciu v tele. Dokonalým produktom je krmivo, pri ktorom v uvedenom zozname zložiek na prvom mieste stojí mäso, lebo jeho dlhodobá spotreba zaručuje ideálny vývoj. Nezabudnite na to, že tieto krmivá sú trošku drahšie, ako potrava v supermarkete, ale vďaka ich kvalite stačí z nich menšia dávka, a nemusíme sa starať o zaobstaranie rôznych vitamínov.