Na čo si dávať pozor pri krmení nášho psa pri príchode zimy?

Zima sa blíži a chovatelia domácich zvierat si rozmíšlajú, ako by mali krmiť svojich Maznáčikov. Mali by niečo zmeniť? Určite áno! Ale odpoveď na otázku, nie je taká ľahká. Podávanie krmiva ovplyvňujú rôzne skutočnosti. Medzi základnými patria nasledovné: plemeno, typ psa, obdobie jeho života alebo kde sa nachádza (vnútri alebo vonku).

Na starostlivosť o srsti musíme venovať osobitnú pozornosť

Množstvo a kvalita srsti má mimoriadny význam. Toto by malo byť zabezpečené predovšetkým zo živočíšnych bielkovín (pretože sú tvorcom väčšiny srsti). 30% dennej potreby bielkovín sú potrebné na tvorbu požadovaného množstva a kvality pokožky a srsti. Tento pomer je väčší počas zimy. Ak nedosiahne príslušnú úroveň, bude vrstva nedostatočná, tenká a zhorší jej tepelnú izoláciu.

Sacharidy znižujú účinok stresu

Okrem bielkovín sú tiež dôležitejšie príjmy uhľohydrátov. Zvýšená potreba uhľohydrátov spôsobuje stres nášho Miláčika, čo môže spôsobiť problémy s trávením. Väčší dôraz by sa mal klásť na vitamíny rozpustné v tuku a vo vode, ale pridaním vhodných krmív nie je bezpodmienečné pridávať ďalšie prípravky.

A čo šteniatka v byte?

Existujú plemená, ktoré sa nedajú chovať vonku, čo znamená, že v tomto ročnom období žijú v príjemných podmienkach. Musia čeliť s drsným počasím len v krátkom čase, keď ideme s nimi na prechádzku. Nadváha môže byť problémom u týchto psoch, ako u nás. Dôvod je rovnaký. Na jednej strane je menej pohybu a na druhej strane nemôžeme odolávať veľkým očkám, takže zo zbytku slávnostných večierok dostanú aj oni. Obezita sa zvyšuje u psov, najmä v období Vianoc. Tomu sa dá vyhnúť, ak odmeníme nášho Miláčika s diétnymi sústami.

Vyhľadávať ďalšie krmivá značky Happy Dog!