Pravidelná návšteva veterinára

Prečo by sme mali ísť k veterinárovi, aj keď naše domáce zviera nie je choré?

Rovnako ako my ľudia, najmenej raz ročne musíme navštíviť veterinára s našimi Maznáčikmi, aby zachovali zdravie. Návštevy sú dobrým spôsobom, ako rozpoznať latentné choroby a zabrániť závažným problémom, ktoré by mohli ohroziť aj chovateľa.

 

Prečo je dôležité všeobecné vyšetrenia?

Rutinné kontroly sú určené na posúdenie zdravia domáceho Maznáčika a pomáhali odhaliť akúkoľvek základnú chorobu. Než bude príliš neskoro na ich liečenie. A prečo je to potrebné najmenej raz ročne?

Väčšina výskumov ukázala, že čím skôr môže lekár diagnostikovať konkrétne ochorenie, tým ľahšie sa dá vyliečiť. Všeobecné testy môžu zachrániť životy ešte predtým, ako sa objaví veľkolepý a nezvratný problém. Všeobecné vyšetrenie môže v mnohých prípadoch odhaliť latentné ochorenie obličiek, zápal maternice alebo parazity domácich zvierat.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že naši miláčikovia môžu niesť chorobu, ktorá môže predstavovať nebezpečenstvo pre ľudí. Choroby, ktoré prenášajú, môžu byť spočiatku asymptomatické a v priebehu času môžu viesť k oslabeniu imunity a potom vážnejším problémom. Menším problémom, ktoré sa vyskytnú počas týchto testov, sa dá zabrániť aj prijímaním vitamínov vyvinutých pre našich domácich miláčikov.

Kedy sa oplatí vziať domáceho maznáčika na všeobecné lekárske vyšetrenie?

U väčšiny domácich zvierat, najmä psov, mačiek, králikov alebo fretiek, môže byť ročné očkovanie vhodným obdobím na vykonanie všeobecného lekárskeho vyšetrenia. Všetky ostatné malé domáce zvieratá by sa mali priviesť na kliniku najmenej raz ročne. V tomto prípade sa oplatí interesovať sa o zdraví našich Maznáčikov a o druhoch vitamínov, ktoré sa môžu podávať pravidelne. 

Vitamíny pre psov

Vitamíny pre mačky