Prečo práve PRO PLAN?

Receptúry PURINA® PRO PLAN® boli inovované v súlade s najnovšími výsledkami štúdií spoločnosti PURINA® - krmivá tejto rady sú dnes dostupné pre každého. Hľadanie optimálneho riešenia výživy psov je pre nich celoživotným cieľom. Ako majitelia a milovníci psov neustále hľadajú a nachádzajú nové spôsoby, ako zvyšovať kvalitu života štvornohých priateľov.

V čom sa odlišujú?

Kvalita spočíva v detailoch: Kvalitné a bezpečné suroviny sú pre krmivá PURINA® PRO PLAN® tou najvyššou a nespochybniteľnú prioritou.

Vedecky preukázané prínosy: Koncentrácie jednotlivých zložiek a živín boli zvolené tak, aby krmivá mali pre psov zmysluplný zdravotný prínos.

Vynikajúci zdroj živín: Krmivá PRO PLAN® sú vyrábané optimálnymi postupmi a sú vynikajúcim zdrojom živín. Patentovaná technológia výroby plne rešpektuje chuť a nutričnú kvalitu a poskytuje zvieratám to najlepšie z jednotlivých zložiek. Vďaka tomu majú krmivá dlhodobý pozitívny účinok na zdravie psov.

Inovácie spoločnosti Purina: Optinutrition ™: Nový rad PURINA® PRO PLAN® založená na koncepte OPTINUTRITION ™ je najpokročilejšou a najúčinnejšou kombináciou živín. Tieto receptúry boli vyvinuté s využitím špičkových vedeckovýskumných poznatkov v oblasti výživy a vykazujú vedecky dokázané pozitívne účinky. Krmivá uspokojuje špecifické nutričné nároky psa vo všetkých životných štádiách.

S krmivami PURINA®PRO PLAN® SPOZNÁTE ROZDIEL: Tím veterinárov a odborníkov na výživu preukázal, že konkrétne kombinácie surovín  môžu dlhodobo ovplyvniť zdravie psov. Vďaka komplexom živíní krmivo Purina PRO PLAN® patrí k špičke v oblasti výživy psov.

Špičková výživa PURINA® PRO PLAN® pre dlhý život v zdraví

Krmivá PURINA® PRO PLAN® poskytujú Vášmu psovi optimálnu výživu, pretože základom každej receptúry je kompletná a vyvážená zmes všetkých základných živín pre udržanie dobrého zdravia. Krmivá PURINA PRO PLAN® sú vyrábané zo starostlivo vybraných a mimoriadne stráviteľných surovín najvyššej kvality. Všetky receptúry PURINA® PRO PLAN® pripravili s maximálnou starostlivosťou, aby Vášmu psovi poskytli vynikajúce krmiva, ktorej chuť si zamiluje.

Ďalej na granule PRO PLAN!

Krmivo pre šteňatá OPTISTART®

Prvý rok života vášho šteňaťa (alebo dva roky u veľkých plemien) je kľúčový pre jeho dlhodobé zdravie v dospelosti. V tomto období potrebuje dostať dobrý základ pre svoj vývoj a rast. Šteňa pri vývoji a dospievaní spáli ešte viac kalórií (na kilogram hmotnosti) ako dospelý pes. A navyše potrebuje špeciálne živiny pre vývoj zubov, svalov a kostí.

V období odstavenia šteňatá ešte nemajú úplne vyvinutú prirodzenú imunitu, ktorá ich chráni v dospelosti. Môžu ľahko podľahnúť infekciu alebo problémom s trávením.

Krmivá PRO PLAN® OPTISTART® obsahujú všetky živiny, ktoré šteniatka pre zdravý vývoj potrebujú, a navyše aj chránia a posilňujú ich imunitu.

Krmivo OPTISTART® obsahuje:

- kolostrum, prvé materské mlieko, ktoré posilňuje imunitu pri strese, zmene prostredie pri príchode do nového domova, po vakcinácii, zlepšuje odolnosť proti infekciám, Podporuje stabilitu črevnej mikroflóry;

- vápnik, fosfor a vitamín D pre podporu vývoja zdravých kostí, zraku a mozgu;

- vysoko kvalitné zdroje bielkovín v optimálnom množstve pre zdravý vývoj svalov;

- kombináciu živín pre zdravé kĺby;

- štruktúra granúl je špeciálne vytvorená pre starostlivosť o zuby (obrusovania zubného kameňa) a ďasná.

Krmivá PRO PLAN® OPTIBALANCE® 

Správna výživa je základom pre dlhodobé zdravie a báječný život. Krmivá PRO PLAN® OPTIBALANCE obsahujú kombináciu všetkých potrebných živín, ktoré zohľadňujú potreby rôznych typov a veľkostí psov.

Zložky sú spracované tak, aby sa živiny dostali do organizmu vo forme čo najlepšie využiteľné a ľahko stráviteľné. Obsahuje:

- kombináciu kľúčových živín napomáhajúcich udržanie zdravých kĺbov aktívnych psov a zdravé a krásne srsti od korienkov až ku končekom;

- receptúra je špeciálne vytvorená pre komplexnú starostlivosť o zuby

- obsahuje vysoký podiel kvalitného kurčaťa.

Krmivá PRO PLAN® OPTIAGE® 

Psy dosahujú "staršieho" veku okolo siedmeho roku života (alebo okolo deviateho u malých plemien). V tejto dobe sa začínajú ich mentálne funkcie spomaľovať. Aj keď Vás milujú stále rovnako, niektoré veci už neberú tak vážne a dávajú prednosť pomalšiemu tempu.

Vďaka kvalitnému krmivu môžete zlepšiť a predĺžiť kvalitu života vášho psa a podporiť jeho celkové zdravie.

Obsahujú:

- špeciálnu kombináciu živín, ktorá zlepšuje mozgové funkcie starších psov, podporuje vyššiu úroveň aktivity psa, jeho chuť do života a záujem o hru.

Krmivá PRO PLAN® OPTIPOWER® 

Krmivo PRO PLAN® OPTIPOWER je určené pre psov, ktoré žijú aktívny život alebo sú v záťaži.

- Špeciálna kombinácia živín, vrátane protizápalových omega-3 mastných kyselín podporuje rýchlu regeneráciu svalov a zdravie kĺbov. Vyšší obsah bielkovín a tukov zlepšuje vytrvalosť u pracovných psov. Krmivo je vhodné aj pre gravidné a dojčiace suky.

Krmivo PRO PLAN® OPTIWEIGHT ®

Až 40% psov v Európe trpí nadváhou alebo obezitou. Obezita môže spôsobiť vážne zdravotné problémy: u psa s nadváhou alebo obézneho psa je vyššia pravdepodobnosť vzniku kĺbových a kardiovaskulárnych ochorení, jeho imunitný systém je menej účinný a znižuje sa aj jeho výdrž pri záťaži. Okrem toho je spojená so znížením kvality života a skrátením jeho dĺžky.

Krmivo PRO PLAN® OPTIWEIGHT® preukázateľne podporuje zdravé chudnutie Vášho psa.

Krmivo PRO PLAN® OPTIDERMA®

Niektoré psy majú citlivú, suchú a svrbiacu kožou.

Krmivá PRO PLAN® OPTIDERMA® obsahujú špeciálnu kombináciu živín, ktoré preukázateľne udržujú zdravú kožu a krásnu srsť. Receptúra obsahuje len vybrané zdroje bielkovín a tým obmedzuje možné kožné reakcie spojené s precitlivenosťou na krmivo.

Krmivá PRO PLAN® OPTIDIGEST®

Problémy s trávením a nekvalitnými výkalmi vie pekne potrápiť Vášho psa i Vás pri venčení. Krmivá PRO PLAN® OPTIDIGEST® podporujú zdravé trávenie.

Kombinácia zložiek, ktoré podporujú zdravé trávenie:

- prebiotiká - zlepšujú rovnováhu črevnej mikroflóry;

- bentonit - viaže nadbytočnú vodu v črevách a podporuje dobrú konzistenciu výkalov;

- ľaho stráviteľné zložky, ktoré nezaťažujú tráviaci systém.