Chceli by ste psíka, ale máte malé dieťa? Odporúčame Vám nasledovné plemená!

Či najprv kupujeme psa a potom sa nám narodí bábätko alebo naopak, v oboch prípadoch je dôležité, aby bol pes priateľský a ani náhodou nevykazoval urážlivé správanie. Existujú také plemená, ktoré sú z tohto hľadiska správnym výberom, lebo sa radi hrajú a okrem toho neustále pozorujú bábätko. Teraz sa dozviete nielen to, ktoré sú tieto plemená, ale aj to, čo je potrebné zvážiť predtým, ako odveziete domov psa.

Pri rozhodovaní berte do úvahy tri aspekty 

Pred rozhodnutím by ste mali venovať pozornosť trom faktorom: veľkosti, energii a temperamentu

Napríklad tichší domáci Maznáčik môže vytvoriť veľmi tesné puto a je preto ideálnou voľbou.

Veľkosť treba zvážiť kvôli priestoru, ktorý je k dispozícii vo Vašej domácnosti. Do domu so záhradou odporúčame psa veľkého vzrastu, a do bytu s menšou plochou psa menšieho vzrastu.

Energia psa je dôležitá z dôvodu životného štýlu rodiny: aktívne plemeno sa bude cítiť dobre v aktívnom prostredí.

Vzhľadom na vyššie uvedené Vám odporúčame nasledovné plemená psov!

Buldog má vyváženú, pokojnú povahu a priateľské, nadšené správanie, zároveň medzi štyrmi stenami je extrémne kľudný. Je inteligentný, čo sa javí aj v intelektuálnych a emocionálnych aspektoch, veľmi citlivo reaguje na negatívnu náladu v našom prostredí.

Bígl je tiež inteligentný a neuveriteľne trpezlivý, čo priznajme, potrebujeme, ak máme deti. 

Pretože je veľmi odolný voči chorobám a má menšiu veľkosť, tak sa cíti dobre v bytoch na sídlisku, dokonca aj malé deti ho môžu venčiť - kvôli svojej potrebe pohybu venčenie má významnú úlohu.

Bulteriér má vysoký stupeň ochranného inštinktu, s lojálnou, prítulnou povahou sa rýchlo integruje do rodiny. Je ľahké ho disciplinovať, je pokojný, ale potrebuje priestor.

Škótsky ovčiak je jedným z väčších plemien, takže je dobrou voľbou pri bývaní v dome so záhradou. Obracie sa k ľuďom s láskou, a kvôli svojej inteligencii a trpezlivosti sa dobre vychádza s deťmi.

Veselý mops je priateľský ku každému členu rodiny a hra je veľmi dôležitá pre neho. Je skvelým strážcom domu, a vďaka jeho vzhľadu rýchlo vstúpi do srdca ľudí.