Šťastné hranie – Špičkové hračky proti nude

Mačky sú mimoriadne zvedavé zvieratá, vždy hľadajú novinky. Pre nich je hranie nespochybniteľným znakom šťastia a napriek tomu, že časom ich chuť trochu klesá, neexistuje žiadna mačka, ktorá sa nebude blázniť vďaka dobrej zvolenej hračke.

 

Ale predsa akú hračku vybrať?

Menšie zvieratá, ktoré celý deň trávia vonku a často využívajú svoje postele len na spanie nepotrebujú a nemajú záujem o žiadne hračky. Mačky ktoré žijú v domácnosti a nenavštevujú vonkajšie prostredie potrebujú hračky, aby sa nenudili. Bez nich budú vyhľadávať iné možnosti, napríklad budú využívať Váš gauč ako škrabadlo alebo „ukradnú” Vaše náušnice. Môžete si vybrať zo širokého sortimentu hračiek, ktoré zaručujú veselú relaxáciu pre vášho domáceho miláčika.

 

Najlepšie hračky sú nasledovné

Klasická

Mnohé mačky nemajú špeciálne požiadavky a dokonale im vyhovujú najjednoduchšie zábavky. Lopta je najklasickejšou voľbou pre dlhý a veselý oddych pre mačky. Dnes sú k dispozícii varianty s rôznymi obalmi, ktoré sú ešte zábavnejšie – tieto môžu hrkať, môžu byť  huňaté alebo aj farebné. Veľkou výhodou lopty je to, že sa s ňou mačka sama hrá, aj niekoľko hodín.

Lesknúca

Neexistuje mačka, ktorá by nemilovala laser. Zaujímavé príslušenstvo nemôže chýbať ani z jednej domácnosti, kde býva aj mačka, lebo predstavuje skutočnú výzvu pre ňu „chytiť” jeho svetlo. Jedinou nevýhodou hračky je, že ju mačka nevie sama zapnúť aby svietila a vyžaduje to vašu pomoc. 

V tvare myši

V génoch mačky sa nachádza lovecký inštinkt, preto nie je žiadnou novinkou, že hračky v tvare myší sú ich schopné začarovať. Z týchto typov hračiek existuje veľa druhov. Buďte však opatrný. V tom prípade ak sa vaša mačka bojí  hlučnej hry, je lepšie zvoliť jednoduchšiu formu  hračky.

Komplexná verzia

Pre väčšiu výzvu, si vyberte zložitejšiu hru pre vašu mačku. V súčasnej dobe existuje veľké množstvo možností, ako vytvoriť originálnu hračku pre vášho domáceho miláčika, ktoré si môžete vytvoriť aj sami doma. Takto zaručíte, že vaša mačka sa nebude nudiť, ak zostane doma niekoľko hodín sama.