Vyviňte inteligenciu Vášho psa

Hranie s našim psom je veľmi dôležité. Okrem posilnenia vzťahu medzi chovateľom a domácim Maznáčikom, má nespočetné ďalšie pozitíva. S malými trikmi môžete naučiť svojho psa na základnú poslušnosť, posilniť jeho prirodzené inštinkty, fyzický a duševný rozvoj a v  neposlednom rade redukovať jeho zbytočnú energiu.

Vyberte hru na základe vytýčeného cieľa

Vyučovanie psov je uľahčené používaním správnych nástrojov v ideálnom prostredí. Aby náš pes získal základné zručnosti, nemusíme ho nosiť do školy. Trpezlivosťou, vhodnou orientáciou v tejto oblasti, a dobrým príslušenstvom sa môžeme stať vynikajúcim učiteľom. Pri výbere hry zvážme, čo chceme vyvíjať: implementáciu menších trikov, poslušnosť, vzťah medzi nami alebo jeho inteligenciu? Pri rozhodovaní sa nezabudnite uistiť, aby bol potešený aj Váš domáci Maznáčik a aby necítil to, že je nútený učiť sa. Dobre zvolené príslušenstvo bude zábavnou výzvou, ktorá zlepší nielen jeho schopnosť vnímania, ale aj schopnosť detekcie. Výučba psa nás tiež vedie k mentálnemu testu a otázkou je, ako bude vedieť pochopiť nami zvolené úlohy a ako vieme ho viesť k správnemu riešeniu situácie.

Zvážte úroveň ťažkosti

Pri prehľadávaní nájdeme širokú škálu hier kde pri výbere treba vziať do úvahy úroveň ťažkosti každého produktu. Na začiatku sa oplatí vybrať ľahšiu hračku, čím sa zaručí úspech Vášho domáceho Maznáčika. Jednoduchšie hry zahŕňajú okrem iných lopty, do ktorých sa dajú umiestniť maškrty za odmenu. Výhodou loptičky je napríklad, že sa pohybuje potichu, je masívna, jej chmat je dobrý a na základe skúseností psov radi hrajú s ňou, aj keď je vnútri prázdna. Kocka patrí medzi pokročilé hračky, ktorá bola vyrobená z mäkkého materiálu a obsahuje lopty, ktoré sa počas hry kotúľajú a dlhodobo bavia psa. Náročnejšie sú interaktívne hračky, ktoré sú vhodné v každej etape života a slúžia na zlepšenie pamäti nášho psa. Veselo farebný výrobok Trixie Dog Activity Memory Trainer vydáva zvuk tlačením tlačidla a dávkuje na tácku sústa za odmenu. Ich dávku môžeme individuálne nastaviť. Úroveň obtiažnosti pre toto zariadenie je možné zmeniť tak, že tlačidlo umiestnite ďalej od dávkovača a pochúťky neustále motivujú Mažnáčika k hre, a to aj po objavení spojenia medzi kŕmnym systémom a gombíkom.

 

Inteligenčné hračky pre psov  

Hračky pre psov